domek ogrodowy

10 pomysłów na ogród przyjazny dzieciom

Budując dom, bardzo ważne jest, żeby zapewnić swoim dzieciom jak najlepsze miejsce do zabawy. Jednak nie można zapominać o tym, że miejsce zabawy naraża dzieci na potencjalne niebezpieczeństwa. Planując swój ogród, trzeba także pamiętać o aspekcie bezpieczeństwa.

Zadbajmy o narzędzia dla dzieci, którymi będą mogły się bawić

Wraz z nadejściem zimy, bardzo dużo zabawek, którymi dzieci bawią się na co dzień, musi zostać schowane. Niestety, jeśli nie zachęcimy maluchów do wyjścia na zewnątrz w inny sposób, prawdopodobnie przesiedzą całą zimę w pokojach. Nie spędzanie czasu na polu jest bardzo niekorzystne dla zdrowia, dlatego powinniśmy zapewnić im jak najwięcej zabawek, którymi będą mogły np. kopać w śniegu. Zakupy do ogrodu kilka łopatek i małe odśnieżacze śniegu, a na pewno zapewnimy im wiele zabawy.

Zbudujmy domek ogrodowy, w którym nasze dzieci będą mogły oglądać gwiazdy

Choć domek ogrodowy może nam się bardziej kojarzyć z latem niż z zimą, to jednak gdy jest zimno i ciemno, to spędzając wieczór w środku, można przeżyć niezapomniane chwile. Oczywiście trzeba zadbać o to, żeby nie był to zwykły omek. Zadbajmy o to, żeby dobrze izolował temperaturę z zewnątrz. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie tylko urozmaicimy nasz ogród estetycznie, ale też zapewnimy dzieciom niesamowite wieczory.

Poza jednak kupowanymi produktami, warto zrobić coś samemu

Nie tylko domek ogrodowy tworzy tą wyjątkową przestrzeń. Nie zapominajmy także o tym, żeby zbudować wokół domu kilka iglo i bałwanów, które nadadzą naszemu ogrodowi świątecznego wyglądu. Będziemy mogli nie tylko my na tym skorzystać, ale także nasze dzieci.

Upewnijmy się, że żadne ostre rzeczy nie zostały przykryte śniegiem

Wiele osób zapomina o tym, żeby zabezpieczyć wystające elementy w ogrodzie. Czasem mogą to być korzenie albo większe kamienie. Nawet jeśli latem nie są niebezpiecznie, bo jest widać, to w zimę przykryte śniegiem, mogą wywołać niechciany wypadek.

Zadbajmy o taras i dobry stolik ogrodowy

Choć w zimę nie widzi się ludziom spędzać czas na zewnątrz, to przy odpowiednich przygotowaniach, jest to możliwe. Zadbajmy tylko o jakiś dach i rozłóżmy wokół naszego stolika piecyki, zapewni nam to klimat, który spodoba się każdemu. Jest to bardzo przydatne na długie i piękne gwiaździste wieczory.

Ogrodowy plac zabaw, to coś czego chce każde dziecko

Tworząc ogrodowy plac zabaw, zapewniamy naszym dzieciom niesamowitą rozrywkę. Nie trzeba do tego wiele, wystarczy usypać kilka górek ze śniegu i dać dzieciom sanki. Pozwoli nam to zwłaszcza w dzisiejszych czasach, gdzie wychodzenie jest ograniczone, poczuć trochę normalności.

Jeśli zjeżdżalnie się znudzą, to stwórzmy w naszym ogrodzie lodowisko

Żeby to osiągnąć, musimy mocno ubić śnieg i polewać go regularnie wodą. Jeśli temperatura będzie na tyle niska, to stworzymy domową ślizgawkę w ogrodzie. Jedyne czego potem potrzebujemy, żeby zachęcić nasze dzieci do zabawy w ogrodzie, to wyposażyć je w buty ze śliska podeszwą i możemy się bawić. Jeśli jednak wolimy i mamy na tyle miejsca, to możemy nawet jeździć na normalnych łyżwach.

Pozwólmy sobie na odrobinę kreatywności i zbudujmy zamek

Zamek ze śniegu to marzenie niejednego dziecka, niestety samo nie da rady takiego zbudować. Dlatego, to my powinniśmy o to zadbać. Doda to naszemu ogrodowi odrobinę świeżości.

Nie zapominajmy o innych zastosowaniach śniegu

W wielu miejscach na świecie odbywają się zawody na najpiękniejszą rzeźbę ze śniegu. Dlatego, jeśli nasz ogród będzie mało ciekawy, postarajmy się zbudować jakąś rzeźbę. Nie tylko upiększy ona ogród, ale też spodoba się dzieciom.

Jednak trzeba zostawić też coś kreatywności dziecka

Nie możemy wypełnić całego ogrodu zabawkami i urozmaiceniami. Ważne jest, jeśli spadnie śnieg, żeby zostawić dzieciom na dużo wolnego miejsca w ogrodzie. Pozwoli im to na rozwijanie swojej kreatywności. Pozostawienie maluchom pola na kreatywność jest największym gwarantem tego, że będą chciały regularnie chodzić, bawić się do ogrodu.

Post Author: DzieciakStyl