kinkiet nad lustro

5 błędów w aranżacji małych łazienek

Każdy czasem popełnia błędy — nie ma ludzi nieomylnych. Jednak prawdą jest powiedzenie, że lepiej uczyć się na cudzych błędach. Dlatego chcąc uniknąć usterek podczas aranżacji łazienki, szczególnie małej, jak i również wybrać odpowiednie oświetlenie, warto poznać błędy w aranżacji małej łazienki, których trzeba się wystrzegać. Czy oświetlenie takie jak kinkiet nad lustro wystarczy?

Kinkiet nad lustro i nie tylko — źle oświetlenie małej łazienki może zepsuć efekt końcowy

Nawet niewielka łazienka wymaga zastosowania kilku punktów świetlnych. Centralne oświetlenie to wyłącznie jego podstawą, dlatego wygodna aranżacja małej łazienki powinna zawierać więcej punktów świetlnych. Kinkiet nad lustro to świetne rozwiązanie, które doskonale sprawdzi się w mniejszych pomieszczeniach. Błędem jest montaż wyłącznie jednego źródła światła, które może okazać się niewystarczające.

Przepych nie jest dobrym wyjściem

Niewielki metraż łazienki wymaga podejmowania ciężkich decyzji oraz pójścia na aranżacyjne kompromisy. Inaczej mała łazienka stanie się wielką katastrofą. Chodzi tutaj przede wszystkim o kumulację zbyt dużej ilości mebli łazienkowych, sprzętów oraz akcesoriów na małym metrażu.

Mała łazienka powinna mieć swój styl

Trudno pozostać obojętnym na trendy modowe, jednak mogą one przysporzyć wiele aranżacyjnych dygresji. Aktualne trendy i moda bywają złudne, a ślepe podążanie za nimi w projektowaniu małej łazienki, może nieść ze sobą niemiłe konsekwencje.

Ergonomia przede wszystkim

Aranżacja małej łazienki wymaga pogodzenia w jednym pomieszczeniu wielu spraw. Trzeba znaleźć miejsce na strefę mycia rąk, kąpielową oraz WC, a w dodatku wygospodarować jeszcze miejsce na łazienkowe meble. Najlepiej by było, gdyby pomiędzy tymi strefami zachowany został ciąg komunikacyjny oraz odpowiednie odległości. Niestworzenie takich stref może utrudnić wykonywanie codziennych czynności w tym pomieszczeniu.

Niewłaściwa wentylacja to ogromny problem

Brak odpowiedniej wentylacji to błąd, który może naprawdę słono kosztować. Niewłaściwa wymiana powietrza w pokoju może doprowadzić do pojawienia się pleśni i grzybów na ścianach i meblach łazienkowych. Łazienka bowiem to idealne miejsce do rozwoju tych struktur — jest tu zazwyczaj wilgotno i ciepło, co oznacza, że to świetne środowisko dla rozwoju mikroorganizmów. Nieestetyczne wykwity zarówno niekorzystnie wpłyną na estetykę aranżacji łazienki, jak i również sprawia, że meble łazienkowe oraz ściany będą źle wyglądać i mogą być szkodliwe dla zdrowia.

Post Author: DzieciakStyl