By podróż samochodem była przyjemna

Klimatyzacja samochodowa jest ogromnym usprawnieniem. Natomiast aby wykonywała dostatecznie swą funkcjonalność, powinno się poprawnie o nią dbać i w każdym roku przygotować do lata.

Niezwykle ważną kwestią są regularne przeglądy. Przed rozpoczęciem sezonu właściwym jest zweryfikować stan całego układu oraz dodanie czynnika chłodzącego. Trzeba zapamiętywać, że gaz chłodzący jest jednocześnie nośnikiem oleju, który sprawia, iż sprężarka klimatyzacji oraz osuszacz klimatyzacji jest należycie zabezpieczana przed zatarciem. Warto także skontrolować poziom tego oleju no i bardzo często uzupełnić jego poziom.

Często jest tak, iż uruchamiając autoklimę pierwszy raz po całej zimie, zamiast czystego, chłodnego powietrza czujemy ostry smród. Jego przyczyną są zanieczyszczenia koncentrujące się w zakamarkach klimy. Nieznośny fetor oświadczy o tym, iż w naszej klimie znajdują się grzyby i bakterie. Powinniśmy rozważyć zabieg ozonowania, który niszczy drobnoustroje oraz odświeża cały pojazd oraz redukuje przykry swąd, w tym fetor nikotyny. Każdorazowo po serwisowaniu układu klimatyzacji wpada zmienić kabinowy filtr powietrza.

Nieczyszczona klimatyzacja prędzej czy później przysporzy jakiś poważnych kłopotów. Niski poziom gazu chłodzącego i oleju finalnie spowoduje to, iż sprężarka klimatyzacji przestanie działać. Gdy tak się wydarzy nieuchronna będzie renowacja, jakiej koszt jest taki jak cena kilku rokrocznych przeglądów układu chłodzenia.

Post Author: DzieciakStyl