lampy sufitowe do salonu

Jak wybrać stół do salonu?

W trakcie wyboru stołu do salonu należy kierować się przede wszystkim czymś więcej niż jedynie jego wyglądem. Zakup takiego mebla to dość spora inwestycja, dlatego bazowanie jedynie na jego walorach estetycznych nie jest najlepszym pomysłem. Stół jadalny, który ma skutecznie spełniać swoje funkcje powinien być przede wszystkim dobrze dopasowany do wielkości pomieszczenia, w którym będzie się znajdował. Odległości od ścian i lampy nad stół to jedne z wielu czynników oddziałujących na wybór konkretnego modelu. Jak wybrać stół do salonu?

Jakie są najczęstsze błędy podczas wyboru stołu do salonu?

Najczęściej powielanym i największym błędem jest wybór niewłaściwego rozmiaru stołu względem metrażu pomieszczenia. To właśnie dlatego tak ważne jest realne ocenienie możliwości wnętrza przed rozpoczęciem poszukiwań takiego mebla. Co więcej, warto także dokonać wyliczeń dotyczących konkretnej ilości miejsca, jaką można przeznaczyć na stół do salonu. Nie można zapominać również o tym, iż konieczne jest uwzględnienie nie tylko przestrzeni, jakiej potrzebuje mebel, ale również dodatkowych centymetrów na krzesła oraz ciągi komunikacyjne, które oddzielają stół od ścian i strefy wypoczynkowej.

Lampy nad stół i nie tylko – o czym warto pamiętać, wybierając stół do salonu?

Największy związek z funkcjonalnością zakupionego do salonu stołu ma jego rozmiar. To czynnik, który determinuje zarówno prezentację mebla w kąciku jadalnym, jak i również możliwość korzystania ze swoich walorów w praktyczny sposób. Idealny stół powinien mieć około 75 cm wysokości oraz udostępniać każdej osobie siedzącej przy nim minimum 60 cm szerokości i 40 cm głębokości blatu. Warto zadbać o to, aby taki stół pozwalał na swobodne wsuwanie i wysuwanie krzeseł oraz zapewniał niezbędną ilość miejsca na nakrycia. Odpowiednio dobrany stół powinien być również ustawiony w odległości 60 cm od ściany oraz umiejscowiony w takim miejscu, aby dookoła pozostało około 90 cm przestrzeni do swobodnego przemieszczania się. Wybierając taki mebel, warto zadbać, aby oświetlenie główne, było wzbogacone o pasujące od aranżacji lampy nad stół.

Co więcej, powierzchnią kącika jadalnego w zależności od przestrzeni pomieszczenia może być całkowicie inna. Przeważnie uważa się, iż mały stół do salonu dla czterech osób to taki, który ma długość 120 cm i potrzebuje około 4,5 m2 przestrzeni. W przypadku modeli dla sześciu osób warto postawić na model o 180 cm długości i 7 5 m2 przestrzeni.

Post Author: DzieciakStyl