Jaki rowerek biegowy wybrać?

Jaki rowerek biegowy wybrać?

Już kilkumiesięczne dzieci można nauczyć jazdy na rowerze. Maluchy, które już stabilnie chodzą zazwyczaj z dużym entuzjazmem, uczą się tej wyjątkowej, a zarazem dla nich nowej metody przemieszczania. Tym samym trenuj one zręczność i równowagę, co w przyszłości pozwoli im szybciej opanować poruszanie na tradycyjnych dwóch kołach. Jakie rowerki biegowe warto wybierać, aby zapewnić dziecku przyjemny oraz bezpieczny początek przygody na jednośladzie?

Rowerki biegowe — kiedy warto w nie zainwestować?

Najważniejsze kryterium dotyczące czasu rozpoczęcia przygody z rowerkami biegowymi to gotowość maluszka. Pociech powinna stabilnie i zdecydowanie chodzić. To ograniczy zmartwienia dotyczące pojawienia się niechcianych upadków i związanych z nimi kontuzji. Ra rynku można spotkać rowerki biegowe przeznaczone dla dzieci od pierwszego do czwartego roku życia. To, co je wyróżnia, to przede wszystkim wielkość. Najniższe modele dedykowane są maluchom o wzroście nieprzekraczającym 80 cm. Wyższe, poprzez wygodną regulację, zazwyczaj służą do momentu, gdy dziecko zacznie poruszać się na tradycyjnym rowerku z dodatkowymi kołami.

W jaki rowerek biegowy warto zainwestować?

Zarówno lekkie rowerki biegowe dla 2-latka, jak i czterolatka, powinny być dostosowane do wzrostu dziecka. Maluchy w tym wieku intensywnie rosną, więc istotne jest, aby wybrany model posiadał regulacje siodełka. Dodatkowym atutem może okazać się możliwość ustawienia wysokości kierownicy. Sprawi to, iż zakupiony pojazd będzie towarzyszył małemu rowerzyście przez długi czas. Dzięki temu koszt takiego zakupu nie będzie zbyt obciążający, gdyż de facto stanie się on inwestycją na lata. Warto również zaznaczyć, iż siodełko do rowerka biegowego podwyższa się w bardzo łatwy sposób. Przeważnie wystarczy jedynie odkręcić jedną stronę mocującą, unieść element na właściwą wysokość i dokręcić. Cały proces zajmuje zaledwie chwilę, a jedynym potrzebnym narzędziem jest klucz impulsowy.

Wielu rodziców ma dość spory problem z dopasowaniem rowerka biegowego do sylwetki maluszka. Oszacowanie odpowiedniej wielkości nie należy do czynności skomplikowanych. Wystarczy zmierzyć przekrój młodego adepta rowerowej przygody. W tym celu zaleca się założyć dziecku buciki oraz sprawdzi. Wysokość od ziemi do krocza — jedynie w wyprostowanej pozycji można uzyskać prawidłowy wynik. Otrzymany wymiar będzie maksymalną wysokością, na jakiej można umieścić siodełko w nowym pojeździe. Zwłaszcza w przypadku najmłodszych dzieci, które potrzebują niskich rowerków, trzeba zwrócić uwagę na fakt, iż maluszek powinien przyjąć na nich wygodną pozycję z ugiętymi nogami

To, w jaki sposób ustawić siodełko w rowerku biegowym zamszu głównie od jego konstrukcji. Inaczej wygląda to w modelach metalowych, a inaczej w drewnianych, które przeważnie mają mniejszy zakres. Dlatego świetnym poczynaniami jest sugerowanie się instrukcją producenta.

Jaka ilość kół jest odpowiednia — dwa a może więcej?

Nie każdy maluszek jest zwolennikiem biegówek. Jedne mogą przemierzać na nich znacznie dłuższe dystanse niż pieszo, inne natomiast nie odczuwają wystarczającego komfortu — przejadą kilka metrów po mieszkaniu i odłożą je w kąt. Doskonałą propozycją dla maluchów, które potrzebują poczucia bezpieczeństwa oraz nie czują się stabilnie na zwykłej biegowe, są rowery biegowe trójkołowe czy nawet czterokołowe. Dodatkowe kółka zazwyczaj rozwiązują problem, a maluszek od nowa odkrywa radość z samodzielnego podróżowania na jednośladzie.

Post Author: ds_admin