Majówka w Sopocie – co warto zobaczyć i jakie miejsca odwiedzić w weekend majowy?

Sopot to niewątpliwie jedno z najpiękniejszych polskich kurortów nadmorskich. Z wielką ochotą odwiedzają go zarówno Polacy, jak i zagraniczni turyści. Miasto słynie nie tylko z organizowanego w nim nieprzerwanie od 1961 roku festiwalu w Operze Leśnej, ale także z charakterystycznego sopockiego molo. Wiele osób już szykuje się na taki wypad w majówkę – można to zauważyć po częstotliwości wyszukiwań w Google takich fraz jak „Sopot kamera” czy „Sopot majówka”. Co warto odwiedzić podczas pobytu w tym mieście?

Co warto zwiedzić w Sopocie?

Oczywiście pierwszym skojarzeniem, które przychodzi do głowy myśląc o nadmorskim kurorcie, jakim jest Sopot – są piękne piaszczyste plaże. Oczywiście poza nimi, miasto to oferuje mnóstwo niesamowitych miejsc, które warto odwiedzić przynajmniej raz w życiu. Poniżej wyszczególnione zostały najciekawsze atrakcje, które są godne zwiedzenia podczas pobytu w Sopocie:

 • Molo i jego okolice – molo jest najdłuższym tego typu deptakiem wzdłuż Morza Bałtyckiego. Niedawno zyskało ono miano mola Jana Pawła II. Część spacerowa rozpościera się na długości 511m z czego większość (aż 458 m) wchodzi w głąb Zatoki Gdańskiej. Według przeprowadzonych ankiet na temat pierwszego skojarzenia, jakie przychodzi na myśl o Sopocie, zdecydowana większość badanych wskazała właśnie na molo. Ciekawą i zarazem przydatną informacją jest to, iż poza sezonem wstęp na molo jest bezpłatny.
 • Plaża – morze nie jest tylko atrakcjami i pięknymi zabytkami danego miasta, ale przede wszystkim to piękne piaszczyste plaże z mnóstwem turystów, zwłaszcza w trakcie turystycznego szczytu czerwiec-wrzesień. Ponadto, czasem może się zdarzyć, iż o odpowiedniej porze dnia na brzeg wypłynie szara foka – jest to widok niezapomniany, który warto uwiecznić na urządzeniu elektronicznym. Ponadto miłośnicy wędkowania mogą pokusić się o połów śledzia, jesiotra, łososia szlachetnego, szprota, dorsza, troci wędrownej, stornia czy też turbota. Poza tym większość turystów i tak odpoczywa na plaży, zażywając promieni słonecznych bądź orzeźwiających morskich kąpieli.
 • Monte Cassino – jest to ładny pasaż prowadzący do Rynku Głównego, na którym ulokowane są sklepy i restauracje po obu stronach. W tym miejscu można spotkać ulicznych grajków i animatorów.
 • Krzywy domek – jest to miejsce cieszące się niezwykłą popularnością wśród turystów. Znajduje się on przy ulicy Bohaterów Monte Cassino, a znaczna część obiektu stanowi Centrum Handlowe „Rezydent”. Inspiracja do wybudowania tego miejsca były rysunki autorstwa Pera Dahlbergo i Jana Marcina Szancera. Ciekawostką jest to, że w budynku mają swoje siedziby oddziały radia FMF Maxxx i RMF FM.
 • Przystań Rybacka – kilkaset metrów od mola ma miejsce tzw. molo rybackie. Jest to bardzo ładne miejsce, w którym znajdują się restauracje słynące z pysznej rybki.
 • Latarnia Morska – każde nadmorskie miasto cechuje się tym, iż posiada w okolicy latarnię morską. Ta ulokowana w Sopocie do dziś uważana jest za nawigacyjny znak Bałtyku. Wieża obserwacyjna latarni dostępna jest do zwiedzania wszystkim chętnym turystom.
 • Fontanna – Sopot słynie również z fontanny z wodą solankową, która jest w 4,5% bromkową i jodkową. Pompowana w niej woda pochodzi ze źródła św. Wojciecha.
 • Park Wodny – to z pewnością fantastyczne miejsce, które przyciąga całe rodziny. Jest ono odpowiednie dla dzieci, nastolatków, a także dla osób dorosłych.
 • Kościół św. Jerzego – jest to ładny zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz kościół znajdujący się w centrum Sopotu przy Monciaku.
 • Opera Leśna – każdy, kto odwiedza miasto Sopot, powinien odwiedzić Operę Leśną, która znajduje się w tym miejscu od 1909 roku. Cały obiekt posiada powierzchnię około 4 ha, co sprawia naprawdę wielkie wrażenie wizualne, a ponadto cechuje się niesamowitą akustyką.
 • Zakład Balneologiczny – znajduje się on niedaleko wejścia na molo. Ma on charakter uzdrowiskowy, w związku z czym kusi on zarówno turystów, jak i swoich mieszkańców np. kąpielami solankowymi, kinezyterapią, krioterapią, balneoterapią, hydroterapią i wieloma innymi ciekawymi zabiegami.

Post Author: DzieciakStyl