Trener mentalny – komu skutecznie pomoże?

Dosłownie każdego dnia trener mentalny odbiera telefon od zestresowanego trenera, występującego o natychmiastową zachętę dla zdemotywowanego zawodnika, który niespodziewanie wypadł z formy. „Ma wziąć za tydzień udział w dużych zawodach a wcale nie jest w stanie skupić się na ćwiczeniach. Będziesz w stanie pomóc? – Ależ oczywiście!

Wielu z nas wciąż może się wydawać, że trenerzy mentalni to ktoś, usuwa problem psychologiczny, który zakłóca osiąganie sukcesów oraz jak za dotknięciem magicznej różdżki pomaga zdobywać medale. Oczywiście w rzeczywistości nie za dużo ludzi opanowało tego rodzaju wiedzę na medycznym poziomie. Ale żeby to spostrzec, z pewnością powinniśmy poczytać trochę więcej na temat tego czym jest mentalny coaching.

Mentalny coaching – na czym to polega?

Trening mentalny to szerokie pojęcie używane do opisywania pracy specjalistów, którzy korzystają z modelu psychoedukacyjnego do rozwijania psychicznych/psychologicznych aspektów osiągnięć. W sali gimnastycznej, na scenie, w klasie czy na służbie – my wszyscy staramy się dążyć do osiągnięcia najwyższej wydajności. Będzie to oczywiście wymagać niezwykłej kombinacji wydolności ruchowej, fachowej wiedzy, taktyki i dodatkowo predyspozycji psychologicznych (na szczęście nad tym ostatnim też można popracować).

Trener mentalny – na czym polega jego praca?

Trenerzy mentalni są specjalistami w sferze psychologii osiągnięć, a więc jak nikt inny rozumieją, dlaczego najdrobniejsze decyzje i doznania wpływają na działanie ludzkiej wydajności. Trener mentalny korzysta z tego, aby skutecznie pomagać w rozwijaniu umiejętności koncentracji, niezłomności, zaparcia oraz pewności siebie. Rozkwit umiejętności psychologicznych oczywiście wymaga odpowiedniego projektu szkoleniowego, pomagającego jak najlepiej wykorzystać nasz potencjał. A na tym trenerzy mentalni znają się najlepiej!

Post Author: DzieciakStyl