Urządzamy nowoczesną i niewielką garderobę

Duża garderoba to pomieszczenie z systemem szafek i szuflad zazwyczaj otwartych, duże lustro i coś do siedzenia na środku tak, aby można było wygodnie zapiąć buty czy założyć spodnie. Mała garderoba jest większym wyzwaniem, ponieważ trzeba to wszystko zmieścić na dużo mniejszym metrażu.

Garderoba musi być pojemna, wygodna, funkcjonalna. Powinna nie tylko pomieścić nasze ubrania, ale również dobrze się z nimi obchodzić, czyli zapobiegać zagnieceniom i wyblaknięciem ubrań. Nie jest łatwo to osiągnąć, jeśli nie ma się w ogóle pomysłu, ani nie zna się najnowszych trendów w organizowaniu przestrzeni do przechowywania. Nowoczesne lampy, wieszaki i przeszklone szafki – tego właśnie trzeba Twojej garderobie.

Konieczne elementy garderoby

W garderobie muszą koniecznie znaleźć się szafki z drążkami i szafki na poskładane ubrania oraz szuflady najlepiej z organizerami, w których będzie można poukładać drobną bieliznę, oraz szafki na buty. W małych szafach i garderobach doskonale sprawdza się pionowy organizer na spodnie, wieszak składany na bluzki, który pomieści znacznie więcej ubrań, niż weszłoby na klasyczny drążek. W małych garderobach najlepiej jest montować szafki ze ściankami bocznymi. Same półki bez ścianek sprawiają, że ubrania z nich spadają, mieszają się i szybko powstaje bałagan. Dość pożądanym elementem garderoby jest lustro, no przecież dobrze jest się przejrzeć czy dobrze wyglądamy w ubraniu, które właśnie wybraliśmy na wyjście. Bez sensu byłoby, posiadając garderobę, biec do korytarza, aby się zobaczyć. W małych garderobach można lustro umieścić na drzwiach szafy. Aby ubranie się nie kurzyły, możemy na nie zakładać pokrowce, zawiesić ciężką zasłonę lub zamontować przeszklone drzwi do szafek, tak, aby nawet przy zamkniętych półkach, wiedzieć co gdzie jest.

Jak oszczędzić przestrzeń?

Upchniecie wszystkich ubrań w jedno miejsce i zapewnienie, aby był do nich łatwy dostęp, jest prawie niemożliwe, jednak jest kilka sposobów, aby temu podołać. Po pierwsze można skorzystać z wcześniej wspomnianych zbiorowych wieszaków, po drugie szafki mogą ciągnąć się pod sam sufit, na samej górze mogą być półki na rzeczy, które używamy bardzo rzadko, albo możemy się wyposażyć w mini drabinkę, dzięki której sięgniemy wszystko, czego dusza zapragnie. Przede wszystkim przy planowaniu garderoby musimy wszystko dokładnie wymierzyć tak, aby nie okazało się, że na półce gdzie wiszą same bluzki mamy jeszcze ponad 3 metry wolnej przestrzeni, która jest niewykorzystana.

Nowoczesne lampy do garderoby

Garderoba ma być przede wszystkim funkcjonalna i pojemna. Szczególnie w garderobach o małym metrażu nowoczesne lamy o dużych wymiarach nie znajdą swojego zastosowania. Światło w garderobie powinno być ciepłe i rozproszone tak, aby nie oświetlać nas dobrze w lustrze. Dobrze, jeśli możemy kierować również źródłem światła. Nowoczesne lampy do garderoby przypominają te wykorzystywane do sesji zdjęciowych. Doskonale oświetlają całą sylwetkę i pomogą dobrać odpowiedni strój na daną okazję.

Małe, ale pojemne garderoby w mniejszych mieszkaniach, mimo że zajmują jedno pomieszczenie, znacznie oszczędzają przestrzeń. Dzięki nim możemy zrezygnować z szaf, poustawianych gdzie się da i ciągłego przenoszenia ubrań z bieżącego sezonu między pawlaczem a szafą. Najważniejsze, aby dobrze zaplanować, po pierwsze gdzie ma się znajdować, a po drugie jak zorganizować w niej rozmieszczenie szafek. Garderobą może być również wydzielone miejsce w przedpokoju, sypialni czy nawet część łazienki. Wszystko zależy od tego, jakie mamy mieszkanie i czy jesteśmy w stanie poświęcić jedno pomieszczenie na rodzinną szafę.

Post Author: DzieciakStyl