W czym wizjer elektroniczny jest lepszy od tradycyjnego?

Wizjer to mały otwór wywiercony w drzwiach wejściowych i wyposażony w obiektyw typu rybie oko (szerokokątny). Czasami intruzi wkraczają do wnętrza domu, gdy ktoś otworzy drzwi – wizjer jest po to, by zapobiec takim sytuacjom Najważniejszą rzeczą, jaką należy wiedzieć o wizjerach, jest to, że pozwalają zobaczyć, kto jest po drugiej stronie drzwi – ale bez ich otwierania. Jeśli nie rozpoznajesz osoby po drugiej stronie, możesz zdecydować, czy ją otworzyć, czy nie. Prosty szklany wizjer istnieje już od bardzo dawna. Mimo niskiego poziomu technologii, wizjer jest cenną funkcją bezpieczeństwa dla każdego domu. Bardziej zaawansowana forma, jaką jest wizjer elektroniczny ma dodatkowe zalety i kilka funkcji, jakim przyjrzymy się bliżej.

Dlaczego warto korzystać z cyfrowej wersji wizjera?

Jedną z najstarszych sztuczek wszelkiego rodzaju intruzów jest pukanie do drzwi lub dzwonienie, aby sprawdzić, czy ktoś jest w domu. Jeśli jesteś w środku, lepiej niech nieznajomy po drugiej stronie drzwi o tym wie, ale lepiej nie otwierać drzwi, dopóki nie dowiesz się, kto jest po drugiej stronie. W tym miejscu wizjer elektroniczny okazuje się naprawdę przydatny.
Nowa generacja wizjerów oferuje rozwiązania cyfrowe wraz z dużymi ekranami. Oglądanie rozmówcy na ładnym, jasno oświetlonym ekranie jest znacznie lepsze niż wciskanie jednego oka w malutki wizjer. Oznacza to również, że korzystając z wizjera elektronicznego otrzymujesz znacznie wyraźniejszy, żywy obraz tego, kto stoi na wyciągnięcie ręki. Nie trzeba dodawać, że wizjer elektroniczny jest krokiem naprzód do podniesienia poziomu bezpieczeństwa w domu – w porównaniu do starego wizjera.

Na czym polega działanie wizjera elektronicznego?

Elektroniczne wersje wizjerów są dostępne we wszystkich kształtach, rozmiarach i przedziałach cenowych. Większość z nich działa w podobny sposób. Z zewnątrz drzwi wygląda jak zwykły wizjer. Kiedy ktoś stoi przy drzwiach, wystarczy nacisnąć przycisk zasilania, aby zobaczyć, kto to jest – to wszystko.

Niektóre z wizjerów mają funkcje pauzy i powiększania. Może to być przydatne, jeśli dana osoba znajduje się w pewnej odległości od progu i musisz się jej bliżej przyjrzeć.

Post Author: dzieciak