W jaki sposób zastosować olej kokosowy w kosmetyce?

Od dawna możemy zaobserwować ugruntowany szał na olej kokosowy.

To jasne, że nie jest to tylko  krótkoterminowa tendencja, a osoby które zaczęły go używać wcale nie pragną odstawić go do lamusa. Skoro więc jeszcze nie dałaś wiary w potencjał oleju z kokosa, koniecznie dowiedz się więcej!

Do skutecznego demakijażu

Zazwyczaj zakup specyfików do zmywania makijażu jest przykrym obowiązkiem.

Jak wie każda z nas, nie wszystkie artykuły dostępne w drogeriach radzą sobie z rozpuszczeniem kosmetyków poprawiających urodę i wyłącznie rozmazują je po naszej cerze. Gdyby jednak skierować wzrok na slładniki tych najlepszych – do usuwania makijażu wodoodpornego – nie ulega wątpliwości, że ich fundamentalnym elementem są… oleje. Skoro tak, czemu by nie stosować lepszego dla kieszeni i pochodzącego z natury tłuszczu z kokosa? Poradzi on sobie z najbardziej uporczywym makijażem a także jako bonus zatroszczy się o, dopieści skórę.

Do włosów

Nasze czupryny wymagają nie tylko nawilżenia, jak najczęściej słyszy się w treściach marketingowych, lecz również odpowiedniej dawki tłuszczu.

Największy dar palmy kokosowej jest unikatowy. olej kokosowy, który potrafi przejść do wnętrza włosa i skutkować od środka. Możemy wykorzystać nieznaczną ilość oleju kokosowego na włosy na całej długości, na niemniej niż pół godziny przed samym myciem, bądź też stosować go jedynie do nawilżenia zniszczonych końcówek. Jeżeli frasujesz się, że olejek kokosowy może okazać się problemowy do spłukania, nic bardziej mylnego – olej zostanie usunięty przez każdy szampon.

Na ratunek suchej skórze

Każdy, kto miewa problemy z suchą i wrażliwą skórą wie, że zdecydowana większość artykułów dostępnych w drogeriach skutkuje wyłącznie na kilka minut. Pokryta kremem skóra jawi się efektownie, niestety zaledwie po kilku godzinach jest tak samo zmęczona jak przed aplikowaniem kosmetyku…

Olej z kokosa zapewnia nawilżenie na wiele godzin – symboliczna porcja podana na skórę dobrze ją ukoi i nawilży. Warto pamiętać aby nie aplikować zbyt wiele a ponadto że lepiej nie nie nakładać go tuż przed spaniem: produkt może niestety pozostawić plamy na bieliźnie pościelowej.

Jeszcze jedno zastosowanie oleju

Jeśli Twoim codziennym problemem są podrażnienia po goleniu i popularne „czerwone kropki” bez wahania wypróbuj olej z kokosa. Stwierdzono że jest
znacznie delikatniejszy dla cery niż sklepowa pianka. Żyletka,bezproblemowo przesuwa się po natłuszczonej skórze w praktyce absolutnie redukując skaleczenia, a dzięki elementom antyseptycznym oleju kokosowego nie sprowokujemy krostek i zadrapań.

Post Author: DzieciakStyl