Brodacz w podróży – jak utrzymać brodę w perfekcyjnym stanie na wyjazdach?

Jeżeli zdecydowałeś się na noszenie brody, musisz zainwestować w kosmetyki i akcesoria służące do jej pielęgnacji. Jeśli odpowiednio je dobierzesz, Twoja broda – niezależnie od tego, jak bardzo jest bujna – będzie każdego dnia prezentowała się perfekcyjnie. Z odpowiednio skompletowanym zestawem kosmetyków i akcesoriów będziesz mógł dbać o swój zarost nie tylko w domowym zaciszu, ale także w podróży.

Zestaw do pielęgnacji brody: co powinien zawierać?

Bez względu na to, czy dopiero zapuszczasz brodę, czy posiadasz ją już od dłuższego czasu, potrzebujesz kosmetyków, dzięki którym będzie ona lśniąca oraz narzędzi, które sprawią, że będzie idealnie wypielęgnowana. Do codziennej pielęgnacji brody potrzebny jest Ci kartacz. To dzięki niemu Twoja broda będzie znajdowała się w dobrej kondycji. Regularnie używając tej specyficznej szczotki, nie tylko pozbędziesz się z brody rozmaitych zanieczyszczeń. Kartacz poprawia też ukrwienie skóry, co oznacza szybszy wzrost włosów. Twój zestaw do pielęgnacji brody -niezależnie od tego, czy będziesz go używał w domu, czy na wyjeździe – powinien obejmować też grzebień do brody, który pomoże Ci w idealnym jej ułożeniu. W zestawie służącym do pielęgnacji brody nie może zabraknąć także specjalnych kosmetyków. Jednym z tych najbardziej istotnych jest olejek do brody – musisz w niego zainwestować już na etapie zapuszczania zarostu. Stosując go systematycznie, zapomnisz o dokuczliwym swędzeniu. Olejek do brody to nie jedyny kosmetyk, który powinien posiadać każdy brodacz.

Jakie kosmetyki powinny się znaleźć w kosmetyczce każdego brodacza?

Zestaw do pielęgnacji brody powinien składać się również z balsamu do brody – jest to kosmetyk, z którego nie powinieneś rezygnować, jeśli jesteś posiadaczem dość długiej brody. Balsam nie tylko zadba o jej nawilżenie, ale dodatkowo pomoże Ci idealnie ją wygładzić. W sprzedaży znajdziesz balsamy do brody mające w swoim składzie masło shea lub wosk pszczeli – te pierwsze mają lepsze właściwości nawilżające, drugie są nieocenione przy układaniu brody. Jeżeli chcesz ułożyć swoją brodę wyjątkowo fantazyjnie, Twój zestaw do pielęgnacji brody powinien zawierać specjalny wosk do brody. Niektóre z tych kosmetyków mogą być nakładane zarówno na brodę, jak i na wąsy. Woski różnią się między sobą stopniem twardości, te na bazie naturalnych składników są twarde i wymagają przed użyciem podgrzania – należy je nabierać opuszkami palców i między nimi delikatnie rozetrzeć. Kosmetykiem, którego potrzebujesz jest także szampon do brody.

 

Post Author: DzieciakStyl