Egzotyczne wakacje w czasach pandemii – czy to możliwe?

Pandemia covid-19 zmęczyła już nas wszystkich. Większość z nas oddałaby wiele za powrót do normalności. Chcemy już powrotu do biur. Marzy nam się kolacja na mieście. Chcemy wyjechać na długo oczekiwany urlop. Czy w obecnej sytuacji mamy w ogóle szansę na egzotyczne wakacje?

Sprawdź aktualne obostrzenia w miejscu urlopu

Co do zasady wypoczynek w egzotycznym kraju jest możliwy, ale może wiązać się ze sporymi utrudnieniami. Nowe obostrzenia, które nie obowiązywały w momencie naszego wyjazdu, mogą się pojawić w jego trakcie. Niestety musimy być przygotowani na konieczność dostosowania się do nich, co może nieco obniżyć atrakcyjność naszego urlopu. Przed wyjazdem koniecznie sprawdź wymagania dotyczące wjazdu i wyjazdu do danego kraju. W części krajów, w zależności od sposobu przybycia, mogą się zmieniać warunki związane z odbyciem obowiązkowej kwarantanny. Sprawdź też ograniczenia związane z atrakcjami, z których zamierzasz korzystać. Może okazać się, że restauracje mogą wydawać tylko posiłki na wynos lub z dostawą. Możesz spodziewać się innych warunków korzystania z hotelowego basenu lub nawet dzikiej plaży, czy możliwości spacerów. Większość krajów, szczególnie tych żyjących z turystyki, wymaga przed przekroczeniem ich granicy, okazania negatywnego testu na covid z ostatnich kilku dni. Na większości kontroli będziemy mieć również problemy mając objawy infekcji, nawet jeżeli akurat taki jest nasz urok, wynikający np. z innych schorzeń. Przygotuj się więc, na składanie dużej ilości wyjaśnień, czy zaświadczeń lekarskich dotyczących naszego stanu. Nie zdziw się też, jeżeli z kaszlem, czy podwyższoną temperaturą ciała nie przejdziesz kontroli granicznej lub nie zostaniesz wpuszczony na pokład samolotu, czy do autobusu.

W pandemii zrezygnuj ze spontanicznych działań

Choć wakacje wielu kojarzą się z szaleństwem, robieniem czegoś bez planu i nie pod dyktando normalnego rytmu dnia i kalendarza, to w tym trudnym czasie warto jednak postawić na dobrą organizację. Wiele hoteli ma obowiązek rejestrowania zawczasu gości. W wielu miejsca obłożenie obiektu nie może być większe niż np. 50, a czasem nawet 20-30%. Wybierając się na wypoczynek w popularne wśród turystów miejsce upewnij się, że będziesz mieć się gdzie zatrzymać, bo może okazać się, że najlepsze miejsca są już zajęte. W zależności od wybranych przez nas atrakcji, też możemy być zmuszeni do poczynienia do nich odpowiednich przygotowań. Praktycznie we wszystkich miejscach publicznych obowiązuje noszenie maseczek zakrywających nos i usta, albo zachowanie odpowiedniego dystansu społecznego. Przed wejściem do części obiektów możemy musieć zdezynfekować ręce, a czasem też korzystać z rękawiczek jednorazowych, które nie zawsze musi zapewniać właściciel obiektu.

Ręcznik plażowy, naczynia – co warto spakować?

Obostrzenia w związku z pandemią covid-19 mogą się znaczenie różnić pomiędzy krajami i branżami. Większość z nich ma na celu zminimalizowanie prawdopodobieństwa rozprzestrzeniania się wirusa. O ile uda nam się wyjechać do egzotycznego kraju, to zaskoczyć nas mogą warunki aktualnie panujące w hotelach. Ręcznik plażowy, naczynia, czy sztućce, które do tej pory były na wyciągnięcie ręki w takich miejscach, teraz mogą nie być tak łatwo dostępne. Część z nich może być nam wydawana indywidualnie na dany okres pobytu, a nie jak do tej pory być dostępna przy wejściu na basen lub przy barze. Z tego względu, nawet jeżeli w normalnych warunkach nie planowalibyśmy takich przedmiotów w naszym bagażu, to w tym trudnym czasie warto to przemyśleć i oszczędzić sobie zakupu wszystkiego na miejscu. Akcesoria hotelowe to też coś, co najczęściej, zgodnie z regulaminem, nie powinno opuszczać terenu ośrodka. Jeżeli więc mamy w planach wypoczynek nad morzem, poza terenem ośrodka, w którym śpimy, to warto mieć swój prywatny ręcznik plażowy.

Post Author: DzieciakStyl