Wróżenie przyszłości

Wróżenie z fusów po kawie i herbacie, czytanie z wnętrza dłoni, na dodatek rozkład z tarota oraz magiczna szklana kula. Wróżbici zapewniają nam dziesiątki sposobów, na podstawie których umieją przewidzieć prawie wszystko oraz znaleźć rozwiązanie dowolnego problemu. Ale czy na pewno podobne praktyki są rzeczywiście godne polecenia? Czemu niektórzy z nas korzystają z porad magików, podczas gdy większość raczej stara się tego unikać?

My wszyscy mamy możliwość skierować swoje kroki do dostępnego specjalisty od przepowiadania przyszłości czy też wybrać inną opcję, którą są usługi internetowe. Tak czy siak, oczekujemy tego samego efektu – marzymy o tym, by dowiedzieć się, jak będzie wyglądała nasza przyszłość. Zadajemy pytania o kontakty towarzyskie, pieniądze, zdrowie czy wieloletnie szczęście. Przeważnie zakładamy, iż wróżby powiedzą nam prawdę. Jak zaś bywa w rzeczywistości, ciężko oszacować.

Magia interesowała nas od dawien dawna. Również osoby, które nie ufają wróżbom, czasami odważą się o coś zapytać. Pojawia się wówczas szereg obiekcji. Na jakiej podstawie to funkcjonuje? Z drugiej strony, czy na pewno jesteśmy gotowi przez resztę życia pamiętać, kiedy zakończymy swój żywot, nabawimy się choroby, czy też jak ułożą się nasze sprawy sercowe? Tego typu świadomość potrafi być dla wielu z nas uporczywa, szczególnie gdy zaczniemy za wszelką cenę próbować zmieniać tok zdarzeń. A jak wiele razy mieliśmy okazję sobie uzmysłowić, niełatwo wpłynąć na przyszłość, jaka jest nam przeznaczona.

Najlepsze rozwiązanie może stanowić znalezienie równowagi. Warto wziąć pod uwagę charakter, jaki mają próby odgadnięcia przyszłości, zapominając o ślepej wierze we wszystko, do czego stara się przekonać nas całkiem obcy człowiek. Może są wśród nas także ci, którzy istotnie dysponują „mocami”. Mimo wszystko nie brakuje naciągaczy, starających się przekonać nas do siebie jedynie komplementami, zagrywkami psychologicznymi czy własnym, sekretnym sposobem na ludzi. Chcesz wysłuchać wróżby na wesoło, jako atrakcji w ramach rozrywkowego spotkania? Może tak wróżba z kart klasycznych na początek,  dla zabawy? Czemu nie! Pomijając zabawę, na co dzień lepiej jednak twardo stąpać po ziemi.

Post Author: DzieciakStyl