Co niezbędne dla dziecka

Wchodzimy do sklepu z akcesoriami dla dzieci i dostajemy oczopląsu. Producenci prześcigają się w tworzeniu coraz to lepszych produktów dla maluchów. Oczywiste jest, że rodzic szczególnie ten świeżo upieczony, nie oszczędza na wyprawce.

Najlepiej jest zacząć od najpotrzebniejszych rzeczy, już nie tylko ze względów finansowych, ale także po to aby nie zagracić sobie całego mieszkania. Często okazuje się, że niektóre przedmioty niebyły użyte ani razu.

Które akcesoria najważniejsze

Ubranka – nie szalejmy z ilością, weźmy pod uwagę porę roku. Wystarczy około 5 pajaców, 5 bodziaków i 5 półśpiochów. Kaftaniki są niepraktyczne, bo się wyciągają. Na sam początek dobrze aby bodziaki były kopertowe – o wiele łatwiej je założyć. Do tego kilka par skarpetek i ok. dwie czapeczki.

Kosmetyki – w skład nich wchodzi maść na odparzenia, patyczki kosmetyczne, sol fizjologiczna, chusteczki nawilżane, płyn do kąpieli, oliwka, gruszka do nosa, nożyczki do paznokci, szczotka do włosów, ręczniki, proszek do prania dla niemowląt, termometr.

Kocyki dla dzieci i pościel – pościel najlepiej kupić od razu z wypełnieniem, w tym samym sklepie bo dopasowywanie może być koszmarem. Na rynku dostępne są kocyki dla dzieci z przeróżnych materiałów, o przeróżnej grubości i wzorach. Dobrze sprawdzają się kocyki dla dzieci z domieszką bambusa.

Wózek – najlepiej kupić 3 w jednym – gondola, spacerówka i nosidełko. Takie zestawy mają jeden stelaż w którym wymienia się główną część. Takie rozwiązanie pozwoli zaoszczędzić przestrzeń w mieszkaniu.

Łóżeczko – możemy kupić Mojżesza, łóżeczko dostawiane, ale pamiętajmy, że nie posłuży ono zbyt długo. Najlepiej kupić klasyczne łóżeczko ze szczebelkami, gdzie można regulować głębokość. To najbezpieczniejsze i najbardziej ekonomiczne rozwiązanie.

Monitor oddechu – rzadko się o tym mówi, a to sprzęt, dzięki któremu nie musimy bać się o malucha kiedy śpimy. Małym dzieciom zdarzają się incydenty z bezdechami, które mogą być dla nich niebezpieczne.

Kocyki dla dzieci, łóżeczka, ubranka i wszystkie inne akcesoria są coraz to bardziej różnorodne. Starajmy się wybierać ulepszone, ale nieudziwnione produkty.

Post Author: dzieciak