Łóżko i pościel dla dziecka

Dziecięcy pokój musi być urządzony bardzo starannie. Trzeba postawić przede wszystkim na wysoki komfort i bezpieczeństwo, dlatego powinny znaleźć się w nim najlepszej jakości sprzęty i meble. Łóżko jest jednym z podstawowych elementów, o który trzeba szczególnie zadbać. Co więc wybrać z gąszczu mnóstwa propozycji rynkowych?

Jakie łóżko wybrać?

Na pewno wygodne i bezpieczne. Jak wiadomo, dzieci mogą obchodzić się ze swoim łóżkiem nie najdelikatniej, dlatego też muszą być to meble mocne, które posłużą przez kilka lat bez konieczności wymiany na nowe. Najlepszym surowcem jest lite drewno, ponieważ zapewni nie tylko wysoki poziom estetyki, ale też jest trwałe. W razie potrzeby można je przemalować na inny kolor, wprowadzając w ten sposób do pokoju trochę świeżości. Co więcej, takie łóżko będzie ładnie korespondować z naturalnym dekorem i aranżacją wnętrza w stylu Eko. Warto właśnie w takiej stylistyce urządzić pokój dziecka, aby wszystkie produkty były bezpieczne, zdrowe i nawiązujące do natury. Można też kupić łóżko z barierką montowaną z jednej lub dwu stron, wtedy mniejsze dziecko jest zabezpieczone przed upadkiem. Jeszcze lepiej, kiedy barierka jest demontowana, wtedy można za jakiś czas ją zdjąć, a łóżko posłuży jeszcze kilka lat większemu dziecku.

Pościel dla malucha

Jeśli stoisz przed wyborem bielizny pościelowej, najlepiej wybierz się na zakupy wraz z dzieckiem. Możesz nie trafić w  jego gust, a wiadomo, że dzieci wybiorą dla siebie mocno kolorową pościel z ulubionymi postaci bajkowymi czy innymi aplikacjami, dzięki którym szybciej będą chciały się kłaść do łóżka. Jeśli chodzi o materiał, to najlepiej jeśli będzie to delikatna i organiczna bawełna, miła w dotyku i zapewniająca odpowiednią cyrkulację powietrza. Wybierając z kolei pościel dla dziecka, możesz zdecydować się na wygodną i komfortową wełnę, która z jednej strony utrzymuje ciepło, ale też zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza i dobrze chłonie wilgoć. Alternatywą jest pościel syntetyczna – antyalergiczna (najlepiej silikonowa typu hollow), która charakteryzuje się lekkością i miękkością. Zapewnia skórze odpowiednią wentylację i nie gniecie się, wracając do swojego naturalnego kształtu.

Prześcieradło gumką

Prześcieradła są różne, ale dla dziecka najlepiej sprawdzą się te, które są wykonane z wysokiej jakości materiału i nie będą się przesuwać na łóżku. Znów najlepiej postawić na bawełnę, która zapewni komfortowy i zdrowy sen. Warto zainwestować w prześcieradło z gumką, które raz założone na łóżko, zachowają swój kształt i nie będą się ściągać. Łatwo się je zakłada i ściąga do prania, także i dla ciebie będzie to naprawdę dobre rozwiązanie. Prześcieradło z gumką powinno znaleźć się w szafie każdego dziecka, tak samo jak mięciutkie w dotyku poduszki i kolorowe kocyki, które zostaną ułożone na pościelonym łóżku.

Prześcieradło z gumką to duże udogodnienie, które ułatwia życie i uprzyjemnia czas spędzony w łóżku.

Post Author: dzieciak